Vi er klar med information til sæsonen 2024/25!

I kan finde oplysninger om hold, instruktører og tidspunkter for GS seniorafdeling i filen herunder. Den online tilmelding til gymnastikholdene starter den 17. august 2024 kl. 10.00. Husk dit login, hvis du gik på hold i Gjellerup Sdr. sidste år!

Tag godt imod alle hold, instruktører og tidspunkter. Det har været et puslespil at få kabalen til at gå op. Vi er sikre på, at det bliver en fantastisk sæson.

HOLDDAGSTARTTIDSTED
Leg og Rytmik, 1-2 årTorsUge 36Kl. 16.10-16.40H-G Hall’ns gymnastiksal
Mor/far/barn, 2-3 årTirsUge 36Kl. 16.15-16.55H-G Hall’ns gymnastiksal
Mor/far/barn, 2-3 årTirsUge 36Kl. 17.00-17.40H-G Hall’ns gymnastiksal
Puslinge med forældre, 3-4 årOnsUge 36Kl. 16.30-17.10H-G Hall’ns gymnastiksal
Familiefræs, børn 0-6 år med forældreLørUge 37Kl. 9.30-11.00H-G Hall’ns springcenter a)
Spring for piger og drenge, 3.-8. kl.ManUge 36Kl. 16.15-17.45Holing
Tumbling, 10-16 årManUge 36Kl. 16.45-18.00H-G Hall’ns springcenter
Hyggespring mix, 16 år-TorsUge 36Kl. 19.45-21.30H-G Hall’ns springcenter
Blandet kondi m/k, 30 år-TirsUge 40Kl. 19.00-20.30H-G Hall’ns springcenter
MotionsFloorball m/k, 30 år-TorsUge 36Kl. 19.00-20.30H-G Hall’ns maxihal
Vedligeholdet (udendørs) m/k, 30 år-TirsUge 33Kl. 18.00-19.00H-G Hall’n – veststiden
Vedligeholdet (indendørs) m/k, 30 år-TorsUge 40Kl. 18.00-19.00H-G Hall’ns hal 2
Walk and TalkOnsUge 31Kl. 19.00-20.00H-G Hall’n – vestsiden

PIGER

HOLDDAGSTARTTIDSTED
Puslingepiger, 3-4 årTorsUge 36Kl. 16.45-17.25H-G Hall’ns gymnastiksal
Små Piger 1, 4-5 årManUge 36Kl. 16.00-16.45H-G Hall’ns gymnastiksal
Små Piger 2, 4-5 årManUge 36Kl. 16.50-17.35H-G Hall’ns gymnastiksal
Springtøserne, 0. kl.TirsUge 36Kl. 17.45-18.40H-G Hall’ns gymnastiksal
Spring Rytme 1. kl.TorsUge 36Kl. 16.10-17.15H-G Hall’ns springcenter
Spring Rytme 2. kl.TorsUge 36Kl. 17.20-18.25H-G Hall’ns springcenter
Spring Rytme 3.-4. kl.OnsUge 36Kl. 16.15-17.45H-G Hall’ns springcenter
Spring Rytme 5.-6. kl.OnsUge 36Kl. 17.45-19.15H-G Hall’ns springcenter
Spring Rytme 7.-10. kl.OnsUge 36Kl. 19.15-21.00H-G Hall’ns springcenter
MGP Dans, 0.-2. kl.ManUge 36Kl. 16.15-17.00H-G Hall’ns dansesal
Showdance, 3.-6. kl.ManUge 36Kl. 17.15-18.00H-G Hall’ns dansesal
Minijunior piger, 4.-6. kl.TirsUge 36Kl. 16.15-17.30H-G Hall’ns minihal
Junior piger, 7. kl.-16 årTorsUge 36Kl. 19.00-21.00H-G Hall’ns hal 2
Ynglinge piger, 17 år-TirsUge 35Kl. 19.15-21.15H-G Hall’ns hal 2 b)
Øvede piger, udtaget, 17-20 årManUge 35Kl. 17.30-19.30H-G Hall’ns hal 2/minihal b)
Elite piger, udtaget, 17 år-ManUge 35Kl. 19.30-22.00H-G Hall’ns hal 2 b)
TeamGym senior damer, 16 år-ManUge 33Kl. 17.45-19.30Holing e)
TeamGym senior damer, 16 år-TorsUge 33Kl. 18.00-20.00Holing e)
Studieholdet, 16 år-SønAugustKl. 19.00-21.00H-G Hall’ns hal 2 c)
GSDansTorsUge 36Kl. 19.00-21.00H-G Hall’ns minihal
30+ManUge 38Kl. 19.30-21.00H-G Hall’ns maxihal

DRENGE

HOLDDAGSTARTTIDSTED
Tonserne, 3-4 årTorsUge 36Kl. 17.30-18.15H-G Hall’ns gymnastiksal
Turbo 1, 4-5 årOnsUge 36Kl. 17.15-18.05H-G Hall’ns gymnastiksal
Turbo 2, 0.-1. kl.TirsUge 36Kl. 16.15-17.15H-G Hall’ns springcenter
Top Turbo, 2.-3. kl.TorsUge 36Kl. 18.30-19.45H-G Hall’ns springcenter
Minijunior drenge, 4.-5. kl.TirsUge 36Kl. 17.20-18.35H-G Hall’ns springcenter
Spring ekstra for drenge, 1.-5. kl.ManUge 36Kl. 18.00-19.00H-G Hall’ns springcenter d)
Junior drenge, 6. kl.- 16 årTorsUge 36Kl. 16.30-18.00Holing
Herrer serie 3, 17 år-ManUge 33Kl. 17.45-19.30Holing e)
Herrer serie 1 og 2, 17 år-ManUge 33Kl. 19.30-22.00Holing e)
Herrer serie 1, 2 og 3, 17 år-TorsUge 33Kl. 18.00-20Holing e)

a) Holdet træner lørdag i ulige uger.
b) Fortræning for de tre pigehold er d. 12/8 og d. 19/8 kl. 19.00-21.30 i H-G Hall’n.
Udtagelse er søndag d. 25/8 kl. 10.00
c) Studieholdet er for piger fra 16 år og opefter, og træner en søndag hver måned kl. 19.00-21.00.
Tjek SoMe for datoerne.
d) Spring ekstra for drenge er for holdet for drenge, der gerne vil dygtiggøre sig og blive bedre til spring.
For at deltage på holdet, skal man gå på et andet springhold. Forening er ikke afgørende.
e) Opstart for alle mandag kl. 19.00-21.30 d. 12/8 og d. 19/8-2024 samt torsdag kl. 18.00-20.00 d. 15/8 og
d. 22/8-2024 og snarligt herefter vil de endelige hold blive inddelt.
f) Pilates er i uge 35 – 41 i første omgang – hold øje med SoMe